Очаковскому ансамблю танца «Золотой колос» 25 лет!

10 июл. 2015 г.
views
Перевод не завершен

Ансамблю танца «Золотой колос» районного Дома культуры этого года исполнилось уже четверть века. На юбилей были, да писали об этом журналисты газеты «Чёрноморская звезда».

Как для человека, это не очень много, а вот для коллектива, возраст довольно почтенный. Ежегодно танцевальный коллектив подтверждает свое высокое исполнительское мастерство новыми достижениями. Участники ансамбля неоднократно принимали участие в районных, в 15 областных, 12 региональных, 10 всеукраинских и 13 международных конкурсах, где всегда занимали призовые места и получали почетные награды. В частности, в 1996 году коллектив получил звание «народного», стал победителем областного тура конкурса народной хореографии им. Павла Вирського, участником общенациональной программы «Энциклопедия детской творчести», победителем всеукраинских и лауреатом первых премий международных конкурсов детской и юношеской творчеств, лауреатом Международного фестиваля фольклорных коллективов народов мира (Италия), лауреатом II-го Международного творческого фестиваля «Дружба» (Польша), обладателем гран-при 3-х международных фестивалей-конкурсoв «Киевская Русь», «Золотой лелека», «Vivat fest- Arcadia».

Сегодня уже невозможно представить культурную жизнь Очаковщины, да и Николаевской области, без участия этого замечательного коллектива, который является украшением любого праздника, даруя зрителям хорошее настроение. Известны юные артисты и за пределами нашего края, их приглашают выступать не только на Украине, но и за границей – в Италии, Польше, России.

У «Золотого колоса» чимало шанувальників, у чому вкотре можна було переконатися під час відзначення його ювілею. На святі, яке відбувалось 3 липня у приміщенні літнього клубу курорту «Очаків», були присутні багато гостей: представники влади – глава районної ради О.І. Борщевський, заступник голови Очаківської РДА З.А. Шевельова, заступник міського голови В.В. Кифоренко, колеги – начальник управління культури, релігії та національностей ОДА, кандидат філософських наук М.Ф. Димитров, директор обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України, депутат обласної ради Н.А. Баштова, голова Миколаївського осередку Національної спілки хореографів України, заслужений працівник культури України, професор М.В. Мерлянов, хореограф міжнародного класу, магістр С.В. Леоненко, кращий хореограф Центру народної творчості та організатор всіх обласних хореографічних фестивалів А.В. Кривошей, начальник відділу культури Очаківської РДА А.А. Зелінко, представники Товариства Червоного Хреста (у благодійних концертах якого «Золотий колос» постійно бере участь), батьки дітей – учасників колективу, колишні його випускники і багато-багато інших.
Вітання С.В. Козловій та колективу від обласного начальства та колег

Випускникам Золотого колоса-2015 – вітання та добрі слова від другої мами

Запальна «Циганочка»

Яскраві хореографічні композиції поглинали увагу глядачів, які ані на хвильку не відводили погляду від дійства. Звітний концерт став по-справжньому феєричним видовищем, але разом з тим надзвичайно хвилюючим.

Найменші учасники вражали злагодженістю, незважаючи на слова пісні, під яку танцювали – «Ручка ходит не туда, ножка ходит не туда».

А коли виходили показати себе середня та старша групи, зі сцени просто плинула жива, чиста, молода енергія. Ставні юнаки, стрункі дівчата – в житті сучасні підлітки, які цікавляться айфонами та модними джинсами – були настільки органічні в українському народному вбранні, що відчувалось: разом з танком вони увібрали, зрозуміли й опанували щось справжнє, рідне, закодоване нашими предками в ці начебто прості рухи, в ці яскраві кольори.

Особливо зворушливим став момент, коли на сцену запросили «винуватців» – нинішніх випускників колективу – Д. Паученко, А. Кифоренко, О. Живицу, Є. Добрянського, Д. Галич, І. Шагай, А. Шагай, О. Маркова, М. Гордіюк та їх улюблену наставницю. Кожному Светлана Володимирівна знайшла подарунок та добре слово, особенно поблагодаривши сестричкам Шагай, які сумлінно приїздили на заняття з Чорноморки, в той час, коли, ніде правди діти, деякі очаківці можуть пропустити заняття.

На адресу учасників ансамблю та його беззмінного керівника – члена Національної спілки хореографів України, заслуженого працівника культури України, лауреата міжнародного академічного рейтингу популярності «Золота фортуна», почесного жителя м. Очаків Світлани Володимирівни Козлової – пролунало безліч привітань і схвальних відгуків, теплих слів, добрих побажань, досягнення нових успіхів та перемог, гучних оплесків. З нагоди свята їм вручили нові пам’ятні нагороди та подарунки (зокрема, депутат міськради М.І. Черниш скромно передав свій, навіть не піднімаючись на сцену), а Світлана Володимирівна подякувала усім, хто прийшов відзначити їхній ювілей, та тим, хто допоміг його організувати і провести – режисеру Н. Голубятниковій, звукорежисеру В. Зволинському (який, до речі, разом з О. Клепасом побував на сцені і у якості виконавця танцю), відеорежисеру С. Грабовському, А. Шагаю та В. Марченку – за чудове освітлення, адміністрації курорту «Очаків», оформлювачу сцени А. Маслій, ведучим концерту-випускникам колективу І. Шевченко та В. Титюку, Г.І. Скрипниченко за цінні і мудрі поради щодо його підготовки й організації.

Слід сказати, що у «Золотого колоса» взагалі багато прихильників та друзів, що відгукуються на прохання колективу та допомагають вирішувати його проблеми. За ініціативою О.Ф. Росинця та С.П. Шевченко засновано щомісячну стипендію для його розвитку. Секретар міської ради С.М. Бичков фінансово допоміг при організації поїздки колективу до Києва (і, до речі, пообіцяв профінансувати наступну поїздку). Постійну підтримку надають батьки колишніх випускників П.Г. та О.Г. Корнієнки. Завдяки значній матеріальній допомозі депутатів різних рівнів влади та благодійників Б.Ю. Козиря, П.М. Паламарюка, А.К. Кінаха, Х.З. Гемаєва, С.В. Гурського, А.М. Завгородньої, Ю.Г. та Я.О. Завгородніх вдалося зміцнити матеріально-технічну базу.

Є порозуміння і з боку нинішнього голови РДА С.В. Самукова та його заступників, і з боку начальника відділу культури А.А. Зелінко та директора РБК Н.Й. Полякової. Усім цим людям Світлана Володимирівна дуже вдячна.

Взагалі, на її думку, кошти, вкладені у культурний розвиток дітей, ніколи не бувають «викинуті на вітер», це інвестиції у наше щасливе майбутнє. Тому керівник ансамблю дуже сподівається, що з часом вдасться вирішити одну з найболючіших проблем – ремонт глядачевої зали у РДК (бо нині ані район, ані місто не мають гідної сцени для виступів хореографічних колективів).

Ця маленька тендітна жінка безмежно закохана у мистецтво народного танцю. Для неї благодатна робота — вивчати, збирати та розвивати ті зразки народної хореографії, які повертають нам культурну історичну спадщину та є золотими зернятками у колосьях сучасної творчості.

Л. КОЧМАР
Фото І. Баранової та з архівів гурту

Email скопирован!