Очаківська бувальщина. Танкер «Очаків»
Історія нашого міста знає чимало випадків, коли його ім'я присвоювали суднам і кораблям. Крейсер «Очаків», БПК «Очаків» тощо.
30 октября 1955 р. був введений в експлуатацію танкер «Очаків», збудований на Херсонському суднобудівному заводі. Судно призначалося для ЧМП.
4.11.1955 р. Телеграма. м. Очаків. Голові міської ради депутатів праці. Сьогодні став у ряди діючого флоту танкер, названий ім'ям вашого міста – «Очаків». Звертаємося до трудящих міста з проханням встановити зв'язок з екіпажем судна. Вітаємо з святом Великого Жовтня. За дорученням зібрання екіпажа судна капітан Карнаракі, парторг Морозов, голова судкому Харкова. Ко №131 від 4.11.55. Історія мовчить, чи була налагоджена зворотна зв'язок з судном. Сподіваємося, що так. У 1964 р. танкер передано до Новоросійського МП.
З архіву газети «ЧЗ»
Підготував Кузнєць С.В.