Глобальний проєкт «Ю-Порт» може бути реалізований
Про розвиток Очаківського порту не писав лише ледачий. Ця болюча тема постійно обговорюється у ЗМІ майже щороку. Цього разу тема розвитку Порту «Очаків» піднялася на II Американо-українському аграрному конгресі.
Коротка історія порту «Очаків»
Заснований у 1999 році на базі тресту «Дніпро-Бугводбуд» (який у свою чергу був створений для будівництва греблі через Дніпро-Бузький лиман) ТОВ «Порт «Очаків» одразу ж почав приймати та відправляти вантажі.
У 2003 році змінився склад засновників і розпочалася реорганізація матеріально-технічної бази порту, придбано нове обладнання, зросла вантажопотік.
У 2008 році до співзасновників порту увійшла компанія «Смарт-холдинг». Того ж року розпочалося перетворення порту на глибоководний устьовий порт, але криза 2008 року не дозволила реалізувати ці плани. Незважаючи на складне економічне становище порт Очаків не припиняв роботу.
У 2013 році вантажний термінал ТОВ «Порт Очаків» увійшов до складу Морських портів України.
У травні 2014 року відкрився новий комплекс з перевантаження та зберігання зернових культур компанії «Ю-Порт Очаків».
У 2015 році було піднято питання про будівництво «Хмарного порту» у районі Дніпро-Бузького лиману, але ... відкладено на невизначений час
Починаючи з 2011 року значимість порту «Очаків» підкреслювали багато фахівців з розвитку портів (Кен Карпінський), економісти «Смарт-холдингу» і багато іноземних інвесторів. Для розвитку порту «Очаків» потрібно вирішити всього дві проблеми — побудувати залізницю і автомагістраль.
21 червня на II Американо-українському аграрному конгресі, який відбувся у Вашингтоні, голова ради директорів групи компаній «Ю-Порт» Дмитро Жминько виступив із доповіддю, що Морський торговельний порт «Очаків» має хороші перспективи для збільшення обсягів перевалки сільськогосподарських вантажів, зокрема зернових. Про це повідомляє АПК-Інформ
Презентація проекту модернізації «Порт «Очаків» була представлена у тій же доповіді; Д.Жминько підкреслив, що протягом кількох найближчих років планується будівництво нового контейнерного терміналу, створення промислового парку, а також суттєве розширення потужностей зберігання сільськогосподарських культур.
«Обсяг інвестицій, необхідних для реалізації даного проєкту, оцінюємо нами в $762 млн. У тому числі на створення зернового терміналу – $198 млн., на модернізацію причального господарства та флоту – $33 млн. і $55 млн. відповідно. Ще $343 млн. буде потрібно для проведення дноуглиблювальних робіт і $133 млн. – для модернізації подъїзних залізничних шляхів», - пояснив Д.Жминько.
Очікуваний строк окупності зазначеного проєкту доповідач оцінив у 9–12 років.