Куди зникають очаківські пам'ятники?

27 лист. 2018 р.
views
Переклад не завершено

Постоявши певний час, пам'ятники, як люди, втрачають колишню красу; втрачають значущість при зміні політичних орієнтирів; переміщуються під час перепланувань міст; іноді просто починають руйнуватися, не витримавши тягаря минулих років та подій, на які вони дивилися зі своїх постаментів.

Так куди ж уходять пам'ятники, які чесно відстояли свій визначений строк, як годинники на посту? Що відбувається з ними, коли змінюється влада? Куди вони уходять на покій, коли стають неугодними? Практика показує, що зміна політичного курсу країни завжди призводить і до «війни пам'ятників». У нашому випадку очаківські пам'ятники знайшли притулок на задньому дворі ОВІМ ім. А.В.Суворова. Тут розмістилися пам'ятники Леніну, Сладкову, Чижикову.

І тільки скульптура Ленін-Горький не дійшла до нового місця – частина її була зруйнована ще в травні, решта не витримала демонтажу. Так що за бажанням відвідайте музей і загляньте у задній дворик – там збирається непогана експозиція колишньої епохи.

Сергій Кузнєць
Газета «Очаківський тиждень» №84 

 

 

Email скопійовано!