Хто ж так зумів угодити? Туалетний папір «Очаків»
Щоб зробити свій бренд впізнаваним, потрібні роки. Витрати на «розкрутку» торгової марки іноді вимірюються великими грошима. Але як тільки бренд стає відомим, ім'я набуває ваги, а про товар ходить добра слава.
І славне, здобуте з трудною працею ім'я, стихійно починає з'являтися на товарах нікому невідомих торгівців. Копіюються назви, копіюються кольори та логотипи. Але, попри те, що наше законодавство передбачає відповідальність за незаконне використання чужого бренду та підробку чужих товарних знаків, досі мало хто поспішає відстоювати законне право на ім'я.
Ще весною 2009 року мешканець нашого міста, хвилюючись та обурюючись, приніс мені покупку, на якій красувалася напис «Очаків». І, мабуть, раді було б радіти, що ім'я нашого міста через торгові точки стає більш впізнаваним, якби не красувалося воно… на рулоні туалетного паперу. Хіба для міста з такою значною історією не знайшлося більш достойного товару? Або всі вважають так само, як і виробник, що Очаківу місце тільки там?
Прочитав — втратив сили,
Хто ж так «угодив»?
У чистому, модному магазині,
Не вітрині, у піраміді-
Туалетний папір
Під назвою «Очаків»!?
Бренд, звісно, непоганий,
Може, лікує геморой?
І наше славне місто
Всім нам натяк коварний розкрив,
Щоб ним скористався, присів.
І подумав — зітхнув:
«Як же це розуміти?
Хіба це у матері?
Нас порівняти з відхожим місцем!?
Ну, а влада — яке ж місце
Прийняла прозорий натяк
Анекдот не вдалої»?
Але, можливо, між тим,
Хтось там розумом прозрів
І продав без попиту всім
Бренд «Очаків» на «Успіх».
Ну, так треба ділитися
А не скромно, як дівчина
Похвалитися цією підказкою-
Хоч з овечої поганої вовни — клок!
В.П.Романенко, мешканець Очакова
Фактично поява такого товару на ринку має призвести до збитків власника бренду. Однак більшість правовласників торгової марки не поспішають заявляти про свої права.
Хоча зазвичай досить лише натякнути недоброчесному виробникові, що його дії протизаконні, щоб він змінив вивіску.
Равнодушність законних власників торгової марки до підражальників пояснюється тим, що більшість або не знає про їх існування, або закривають на це очі. У нашому випадку — друге. Після підняття питання в газеті «ЧЗ» та сесії міської ради у квітні 2009 р. виробник туалетного паперу ТОВ «Успіх» (м. Миколаїв, вул. Литовченка, 94) або притих, або просто не направляв свою продукцію до нашого міста. Але вже в цьому році «товар» з назвою «Очаків» знову з'явився на прилавках нашого міста. Враховуючи, що міська влада в цьому питанні дотримується нейтралітету, хотілося б звернутися до мешканців міста та власників торговельних точок із проханням ігнорувати придбання цієї принижувальної для Очакова «продукції».
С.Кузнець, депутат міської ради
Газета «Очаківський тиждень» №51 травень 2014 р.